Tuvalet Kağıdı Makinası

Tuvalet Kağıdı ve Mutfak Havlusu Makinası

ZM-TK-250

Otomatik Tuvalet Kağıdı ve Mutfak Havlusu İmalatı Makinası

ZM-TK-250 Model Tam Otomatik Tuvalet Kağıdı Makinası: Üstün PLC programlama teknolojisi, frekans hız regulatorü, elektronik fren ve HMI işletim arayüzüyle donatılmıştır. ZM-TK-250 Tuvalet Kağıdı Makinası, pazara girişiyle birlikte, bütün bu sahip olduğu donanımların işleyişindeki mükemmellik sayesinde, tüm müşterilerinin haklı saygınlığını edinmiştir. Kağıdı ve zamanı etkili harcaması konusundaki ustalığı, ekonomik karlılığı arttırmaktadır. Yüksek kalitede tuvalet kağıdı imalatı ve kağıt havlu üretimi için en ideal şeçimdir.

1. Bobin standı arzuya göre dikey ya da yatay stilde olabilir. Dikey bobin standının kullanıldığı makinelerde, kağıdın yüklenmesi ve transmisyonu pnömatik sistem ile yapılmaktadır. Her bir bobin için ayrı ayrı gerilim kontrol edici aygıtlar vardır ve gelen ham kağıt üçgen şekilinde yatırılarak işlenir. Yatay tipe göre daha kolay ve çabuk yükleme avantajına sahiptir. Yatay bobin standının kullanıldığı makinelerde de kağıt yüklemesi ve transmisyonu yine pnömatik sistem ile olmaktadır. Kağıt original şekliyle yerleştirilmiştir ve yine her bobin için ayrı ayrı gerilim ölçen aygıtlar mevcuttur. Bağımsız duvar tipi arka stand yapısı kullanım kolaylığı sağlar, temizliği kolaydır.
2. Tuvalet Kağıdı Makinası, kağıtta oluşabilecek herhangi bir kopma ya da bitmeye karşı, otomatik olarak durma fonksiyonuna sahiptir.
3. Bu tuvalet kağıdı makinasının sarma teknolojisi bir ilki gerçekleştirmiştir. Ürün ilk başta sıkı, daha sonraysa gevşek olarak sarılabilir. Bu sayade kağıt rulosunun farklı yerlerine, farklı elastikiyet vermek mümkündür. Özellikle de ürün uzun süre stoklanacaksa, bu süre sonunda bile, rulo ilk sarıldığı gündeki muntazamlığını korur. Bu fonksiyonun kontrolu micro-bilgisayar ile sağlanmaktadır.
4. Masura otomatik olarak değişmektedir ve tamamlanan ürün otomatik olarak boşaltılır. Kağıt masura ya da çelik masuranın çapı 25mm-50mm arasında değiştirilebilir. En yüksek dolama hızı 230m-250m/dk’dır, bir rulonun sarma ve boşaltma işleminin 7-8 saniye arasında tamamlanacağı ifade edilebilir. Bu 115mm’lik, 200 sayfa tuvalet kağıdı rulosu için 8 sn olarak ölçülmüştür. Ürünün markası, sayfa sonuna kabartma desen olarak eklenecek olursa bu sürenin ölçümü 9sn olarak değişir.
5. Masura bitmesine karşı makinede uyarı sistemi mevcuttur.
6. Çift gofrajlı bir ürünü, tek gofraj uygulanmış bir ürünle kıyaslayacak olursak: Kenar yapıştırma daha yumuşaktır, uygulanan gofraj aynı zamanda tamamlanır, kullanım esnasında kağıt katları dağılmaz, aynı boyutdaki tek gofrajlı ürün %15 kadar daha ağırdır. Bu durum, özellikle mutfak havlusu üretimi için tercih edilir.
7. Otomatik kenar kesim, kenar yapıştırma ve kenar kapatmanın senkronize edilmesiyle, kağıt ve zaman harcaması oldukça düşer. Sonuç olarak da ürün kalitesi ve üretim verimliliği artmış olur.
8. İstenildiği takdirde ürünün sonuna marka baskılama aygıtı yerleştirilebilir. Bu baskı ürünün sonundan 4cm uzaklıktadır, kağıdın dağılmasını önler ve ürünü taklitlerinden korur. Bu fonksiyon özellikle gofrajsız üretilen ürünler için idealdir.
9. Kağıt havlu üretiminde, yapıştırma işlemi büyük çaplı yapıştırma silindiriyle yapılır ve kullanılması gereken yapıştırıcı miktarı da bilgisayar ile kontrol edilir.
10. Ürünü sararken benimsenmiş olan ‘up-guided’ metodu ve ham kağıdın ileri geri anlık değişim düğmesi, operasyonu çok daha basitleştiren özellikleridir.
11. Makinenin her ünitesi ayrı bir motor ile idare edilir. Her pozisyonda kağıt gerilimini ölçmek böylece kolaydır. Yıllarca kullanım sonrasında bile, biten ürünün toplam uzunluğu, perfore ölçüsü ve rulo gerilimindeki hassasiyet garanti edilebilir.


ZM-TK-250 Tuvalet Kağıdı Sarım Makinası

ZM-TK-250 Otomatik Tuvalet Kağıdı Makinası
Model ZM-TK-250 Tuvalet Kağıdı Makinası ZM-TK-250 Kağıt Havlu Makinası
Max. Hız 250 mt/Dk 230 mt/Dk
Bobin Standı 1-3 Stand 2-3 Stand
Gofraj çelik-kauçuk, çelik-çelik çelik-kauçuk, çelik-çelik (nested ve ya point-to-point)
Max.Kağıt Genişliği 1350 – 2800 mm
* Bobin Çapı 1100 mm (diğer ölçüler belirtilmelidir, max. dış çap 2500mm olabilr)
* Masura Çapı 3" 76 mm
* Bitmiş Ürün Dış Çapı 90-145mm
* Bitmiş Ürün Masura Çapı 25-55mm
Ürün Bitimi Kontrolü Toplam uzunluk ya da ürün çapı
Alt Gofraj Yün, keçe veya kauçuk
Güç 5.5 – 22 KW Değişken Güç Ayarlama Sistemi
İşletim Sistemi PLC
Parametre Kurulumu HMI Operasyon Paneli
Bilgisayar Kontrol Dokunmatik ekran
* Kenar Kontrol PLC
Pnömatik Gofraj 8 cm ila 25 cm arasında otomatik olarak ayarlanabilir.
Frenleme Elektronik ve Pnömatik Kontrol
Mekanik Transmisyon Her ünite, bağımsız bir motor tarafından iadre edilir ve senkron kayışlar ile taşıma sağlanır.
Pnömatik Sistem 5kg/cm2pa 4HP hava komresörü (kullanıcı kendi temin eder)
Perfore 4 spiral perfore bıçağı
* Perfore Ölçüsü 108mm(+-2mm) Otomatik ayarlanabilir.
Laminasyon Ünitesi Düşük büke silindiri & İlaçlama ünitesi
* Renkli Laminasyon Özel gofraj dizaynı

* Sipariş esnasında belirtilmesi gereken parametre ve özellikleri gösterir.

Entegre Tuvalet Kağıdı Havlu Üretim Hatları - Örnek Yerleşimler

Tuvalet Kağıdı İmalatı Hattı Tuvalet Kağıdı Üretimi